فرودگاه بین المللی پکن - Beijing Capital International Airport - یکی از مکان های دیدنی چین و پکن
 
تور چین |ویزای چین -قیمت مناسب ، ارزان ،با کیفیت
هر آنچه که برای مسافرت به چین لازم دارید

Beijing Capital International Airport

دیوارهای این پایانه شیشه ای هستند و سقف این ساختمان مانند کمر یک اژدها طراحی شده و اجازه میدهد که نور طبیعی به همه جای ساختمان برسد . اژدها اشاره دارد به مقاومت و استحکام و نشانه شانس در چین است .
حدود 50000 کارگر به صورت فشرده و در شیفت های 8 ساعته این پایانه غول پیکر را با هزینه ای در حدود 3.75 بیلیون دلار در عرض تنها 4 سال بنا کردند .دولت چین درخواست کرده بود که این فرودگاه تا قبل از 8 آگوست 2008 یعنی زمان شروع بازیهای المپیک پکن آماده باشد .
با این حال ، ساخت فرودگاه باعث تخریب هزاران خانه شامل بیش از 10000 روستایی چینی بی خانمان شد طراحی این فرودگاه بوسیله معمار برجسته انگلیسی نورمن فاستر ، که فرودگاه معروفChep Lap Kok هنگ کنگ را هم طراحی کرده بود طراحی شده .
 این پایانه جدید گنجایش بیش از 75 میلیون مسافر را در سال خواهد داشت . یک فناوری فوق العاده حمل بار هم وجود دارد – با یک تسمه نقاله 50 کیلومتری – که 19800 کیسه را در ساعت میتواند جابجا کند .
مساحت فرودگاه جدید پکن شامل 64 رستوران ، 80 فروشگاه خرده فروشی ، 175 پله برقی ، 175 آسانسور ، 437 راهرو برقی و 300 باجه فروش بلیط است .

Beijing Capital International Airport


در این پایانه یک تقاطع به طول 3 کیلومتر وجود دارد که به سه قسمت تقسیم شده و این قسمت ها به وسیله ترن به هم وصل میشوند .این ترنها مسافران را به هر نقطه ای در این فرودگاه بزرگ میرسانند .
بنابر گفته نورمن فاستر ، معمار این فرودگاه ، این فرودگاه انقدر بزرگ است که شما زیر نور در یک جهت که نگاه کنید طرف دیگر فرودگاه را نمیتوانید ببینید . صرف نظر از این ترن ها قطارهای مسافربری سریع السیر نیز مسافران را از فرودگاه به پکن در عرض 15 دقیقه منتقل میکنند.
باند پرواز این فرودگاه قابلیت جابجایی بزرگترین هواپیمای مسافربری دنیا ایرباس A380 را دارد .
ساختمان این فرودگاه یک سیستم کنترل محیط زیست برای صرفه جویی در مصرف انرژی و انتشار گازهای کربن را دارا هست که فعالیت ها را گزارش میکند .
خطوط هوایی که از این فرودگاه استفاده میکنند در اغاز خطوط هوایی چین هستند ، خطوط هوایی Sichuan ، خطوط هوایی Shandong ، خطوط هوایی Dragonair هنگ کنگ ، خطوط هوایی سنگاپور ، هواپیمایی بریتانیا ، Lufthansa ، هواپیمایی کانادا ، هواپیمایی قطر ، هواپیمایی Qantas ، هواپیمایی El Al اسراییل ، هواپیمایی امارات و دیگر خطوط هوایی درجه دار می باشد .


درباره وبلاگ


تمام اطلاعات لازم جهت تور چین |تور پکن| تور گوانجو |تور شانگهای| تور هانگزو |ویزا| بلیط |هتل |قیمت |خرید را در این سایت تخصصی تور نمایشگاهی چین بیابید
آخرین مطالب

نويسندگانخبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 578
بازدید دیروز : 695
بازدید هفته : 578
بازدید ماه : 37681
بازدید کل : 199821
تعداد مطالب : 872
تعداد نظرات : 0
تعداد آنلاین : 3