دو تا از فرودگاه های چین در وحشتناک‌ترین فرودگاه‌های جهان
 
تور چین |ویزای چین -قیمت مناسب ، ارزان ،با کیفیت
هر آنچه که برای مسافرت به چین لازم دارید

 تور چین و ویزای چین را در اسرع وقت از ما بخواهید.

۲۲ . فرودگاه بین‌المللی لس‌آنجلس، ایالات متحده

http://www.rozanehonline.com

 طبق گفته "فدراسیون هوانوردی آمریک"، فرودگاه لس‌آنجلس محلی برای دوره دیدن افرادی است که می‌خواهند وارد یکی از مشاغل مرتبط با فرودگاه شوند. این مشاغل، خلبانی، کنترل خط و ... را شامل می‌شود. کافی‌ست تصور کنید که در فرودگاهی فرود می‌آیید که توسط چند تازه‌کار اداره می‌شود. چندین سال است که فرودگاه لس‌آنجلس به عنوان خطرناک‌ترین فرودگاه آمریکا شناخته می‌شود.

 

۲۱ . فرودگاه آگاتی اِردروم، جزیره لاکشادوئیپ، هند

http://www.rozanehonline.com

 همانطور که از عکس پیداست، این فرودگاه یک جزیره است و اطراف آن چیزی جز آب نیست. یک سهل‌انگاری کوچک هنگام فرود و یا برخاستن کافیست تا هواپیما غرق شود. البته همه هم می‌دانند که این فرودگاه بسیار خطرناک است، اما این جزیره محل دیگری برای ساخت فرودگاه ندارد و درحال حاضر همچنان از آن استفاده می‌کند.

 تور چین و ویزای چین را در اسرع وقت از ما بخواهید.

۲۰ . فرودگاه بین‌المللی ساوانا/هیلتون هد، جرجیا، ایالات متحده

گروه سرگرمی ROZANEH

 این فرودگاه هیچ مشکل خاصی مشابه بقیه فرودگاه‌های این لیست ندارد، اما یک ویژگی عجیب دارد که باعث می‌شود نتوانیم به سادگی از کنار آن عبور کنیم. در وسط باند این فرودگاه دو قبر وجود دارد که متعلق به مالکان قبلی زمین‌های فرودگاه است. هر هواپیمایی که در این فرودگاه فرود می‌آید باید از روی این دو قبر رد شود. حتماً این قضیه برای برخی چندان خوشایند نباشد.

 

۱۹ . فرودگاه نارسارسواق، گرینلند

 www.ROZANEHONLINE.com

 طبیعت اطراف این فرودگاه بسیار زیبا بوده و برای فرود باید از بین کوههایی زیبا گذشت. این برای هر مسافری جذاب است اما برای هر خلبانی نیز یک کابوس است. گذشتن از بین کوه‌هایی که فاصله بین آنها کم بوده و هم چنین گاهاً مه گرفته می‌باشند بسیار دشوار است. باد‌های شدیدی که اغلب در آن منطقه می‌وزد را نیز به این دشواری‌ها اضافه کنید.

 تور چین و ویزای چین را در اسرع وقت از ما بخواهید.

 

۱۸ . فرودگاه بین‌المللی کانسای، خلیج اوزاکا، ژاپن

http://www.rozanehonline.com

 جزیره مصنوعی‌ فرودگاه کانسای با ۴ هزار متر طول و ۲۶۰۰ متر عرض، آنقدر مساحت بزرگی دارد که از فضا نیز دیده می‌شود. از نگاه مهندسی، ساختار این فرودگاه یک شاهکار بزرگ است. اما با توجه به زلزله‌های زیاد منطقه و احتمال طوفانی شدن دریا، این فرودگاه قطعاً یکی از خطرناک‌ترین فرودگاه‌های دنیا است.

 

۱۷ . فرودگاه بین‌المللی دون موآنگ، بانکوک، تایلند

گروه سرگرمی روزنه

 این فرودگاه در نگاه اول مشکل خاصی ندارد، اما اگر کمی دقیق شوید، به چیز عجیبی بر می‌خورید؛ یک زمین گلف در گوشه فرودگاه قرار دارد. حتماً بازی گلف در این زمین شرایط ویژه‌ای دارد.

 

۱۶ . فرودگاه پارو، بوتان

روزنه آنلاین

 خلوتی و آمار بسیار پایین تردد در این فرودگاه باعث نمی‌شود که این فرودگاه را که در قلب رشته کوه‌های هیمالیا قرار دارد از لیست فرودگاه‌های خطرناک خارج کنیم. این فرودگاه در ارتفاع ۲۴۰۰ متری از سطح دریا قرار داشته و توسط کوه‌هایی با حداکثر ارتفاع 5500 متری محاصره شده‌است. شایع شده‌است که خدمه هواپیماهایی که قصد فرود در این فرودگاه را دارند، قبل از فرود به مسافران قرص ضد اضطراب می‌دهند.

 تور چین و ویزای چین را در اسرع وقت از ما بخواهید.

۱۵ . فرودگاه کای تاک، هنگ کنگ، چین

www.ROZANEHONLINE.com

 وزش بادهای شدید در منطقه و محاصره بودن منطقه فرودگاه توسط کوهستان، به آن لقب ترسناک‌ترین فرودگاه را داده‌بود. و این‌ها یکی از چند دلیلی بودند که باعث شدند فرودگاه کای‌تاک در سال ۱۹۹۸ تعطیل شود.

 

14 . فرودگاه بارا، اسکاتلند، بریتانیا

گروه سرگرمی روزنه

 فرودگاه بارا، یکی از منحصربفردترین فرودگاه‌های دنیا است، زیرا تنها فرودگاهی در جهان است که از ساحل به عنوان محلی برای تیک‌آف هواپیما استفاده می‌کند. این فرودگاه سه باند بر روی ساحل دارد و از آنها به عنوان محلی برای فرود و برخاست هواپیما استفاده می‌کند.

 

13 . فرودگاه کنگوناس، سائوپائولو، برزیل

گروه سرگرمی ROZANEH

 مسئله‌ خطرناکی که برای فرودگاه کنگوناس وجود دارد، نزدیکی زیاد آن با محله‌های پرجمعیت سائوپائولو است. یکی از مسائل مهمی که در احداث فرودگاه به آن دقت می‌کنند، دور بودن آن از مناطق مسکونی است تا در صورت بروز حوادث احتمالی، از تلفات جلوگیری شود. اما همانطور که در تصویر مشاهده‌ می‌کنید، این فرودگاه بیخ گوش منازل مسکونی است.

تور چین و ویزای چین را در اسرع وقت از ما بخواهید.

12 . فرودگاه گیزبورن، نیوزلند

گروه سرگرمی روزنه

 گزافه گویی نیست که اگر بگوییم این فرودگاه دیوانه‌وارترین و خطرناک‌ترین فرودگاه عجیب دنیاست. یک خط ریل قطار درست از روی باند این فرودگاه می‌گذرد. در واقع مسئولین برج مراقبت باید نه تنها ترافیک هوایی را کنترل کنند، بلکه زمان فرود و تیک‌آف هواپیما را با عبور قطار هماهنگ کنند. البته چندی است که عبور قطار از این ریل ممنوع شده‌است، اما این فرودگاه همچنان باز است.

 

۱۱ . فرودگاه تنزینگ-هیلاری، لوکلا، نپال

گروه سرگرمی ROZANEH

 این فرودگاه کوچک در سال ۲۰۱۰ از سوی کانال هیستوری، به عنوان خطرناک‌ترین فرودگاه دنیا معرفی شد. این فرودگاه در ارتفاع ۲۹۰۰ متری از سطح دریا ساخته شده و یک سوی باند پرواز آن به کوهی بلند و سمت دیگر آن به دره‌ای عمیق منتهی می‌شود. چه فرود پر هیجانی!

 

۱۰ . فرودگاه کورچول، فرانسه

www.ROZANEHONLINE.com

 فرودگاه کورچول، یکی از خطرناک‌ترین فرودگاه‌های دنیاست که در آلپ قرار گرفته‌است. متملین برای اسکی کردن در آلپ، با هواپیما به این فرودگاه می‌آیند. باند این فرودگاه تنها ۵۲۰ متر طول دارد و جالب‌تر آنکه در امتداد این باند یک دره عمیق وجود دارد.

 

۹ . فرودگاه بین‌المللی سابق ماریسکال سورس، اکوادور

www.ROZANEHONLINE.com

 این فرودگاه برای خلبانان حکم کابوس را دارد، حتی برای باتجربه‌ها. این فرودگاه در قلب منطقه پرجمعیت اکوادور قرار دارد و این یعنی بازی با مرگ. وجود کوه‌های مرتفع در اطراف این منطقه، آتشفشان‌های فعال و مه‌‌گرفتگی‌های پیاپی، فرود در این فرودگاه را تبدیل به ماموریت غیرممکن می‌کند. خوشبختانه یک سالی است که این فرودگاه تعطیل شده‌است.

 

۸ . فرودگاه بین‌المللی تونکونتین، هندوراس

روزنه آنلاین

 کانال هیستوری، رتبه دوم خطرناک‌ترین فرودگاه‌ها را به این فرودگاه اختصاص داده بود، اما چرا؟ این فرودگاه در دره‌ای قرار دارد که اطراف آن را کوهستان‌ها پوشانده‌اند، و این پرواز هواپیما را با خطرات زیادی مواجه می‌کند. جالب اینجا است که هر روز این فرودگاه شاهد فرود و تیک‌آف بوئینگ ۷۵۷ است.

تور چین و ویزای چین را در اسرع وقت از ما بخواهید.

۷ . فرودگاه بین‌المللی گیبرالتار، گیبرالتار، بریتانیا

گروه سرگرمی روزنه

 در نگاه اول این فرودگاه خیلی طبیعی جلوه می‌کند، اما دقیق‌تر که شوید متوجه خواهید شد که یک خیابان عریض وسط باند این فرودگاه را قطع می‌کند. این خیابان که خیابان اصلی شهر است، هنگام عبور هواپیما بسته شده و پس از رد شدن هواپیما دوباره باز می‌شود! حالا تصور کنید در این خیابان بر اثر سانحه‌ای ترافیک سنگین ایجاد شود، درحالی که یک هواپیما هم درحال فرود است.

 

۶ . فرودگاه سانتا کاتارینا، مادرینا، پرتقال

گروه سرگرمی ROZANEH

 این فرودگاه بین‌المللی کوچک، مسافران را به جزیره زیبای مادرینا منتقل می‌کند. باند کوتاه آن در سال ۲۰۰۳ دوبرابر شد، اما همچنان قرار گرفتن آن در کنا دریا و کوهستان، آن را به یکی از خطرناک‌ترین فرودگاه‌های دنیا تبدیل کرده‌است. با این حال علت اصلی قرار گرفتن این فرودگاه در این رتبه، همان چیزی است که در عکس مشاهده می‌کنید.

 

5 . فرودگاه بین‌المللی پرنسس جولیانا، سن‌مارتین

روزنه آنلاین

 قطعاً پیدا کردن فرودگاهی با این شرایط بسیار دشوار است. هواپیماهایی که قصد فرود در این فرودگاه را دارند باید از فراز ساحلو یک خیابان عبور کنند و مستقیم بر روی باند فرودگاه قرار بگیرند. چیزی که باعث خطرناک‌تر جلوه‌کردن این فرودگاه می‌شود، ترافیک بالای آن است.

 تور چین و ویزای چین را در اسرع وقت از ما بخواهید.

4 . باند فرود یخی، قطب جنوب

گروه سرگرمی روزنه

 این باند فرود، برای ایستگاه تحقیقاتی مک‌موردو ساخته شده و در ساخت آن فرود هواپیمایی با مقیاس هواپیمای بوئینگ ۷۵۷ پیش‌بینی شده‌است. ناگفته پیداست که باید از چه چیزی ترسید و چرا باید این باند فرود را جزو خطرناک‌ترین فرودگاه‌های دنیا دانست.

 

۳ . فرودگاه گوستاو سوم، سن بارتلمی

www.ROZANEHONLINE.com

 باند این فرودگاه آنقدر کوتاه است که از آن تنها برای فرود هواپیماهایی بسیار کوچک با گنجایش ۲۰ نفر استفاده می‌شود. باند فرودگاه گوستاو سوم بر روی یک شیب قرار دارد که منتهی می‌شود به ساحل و دریایی که مردم درحال شنا کردن و گرفتن حمام آفتاب در آن هستند. کافیست تصور کنید که هواپیما نتواند در آن باند کوتاه توقف کند.

 تور چین و ویزای چین را در اسرع وقت از ما بخواهید.

۲ . فرودگاه چانگدو بانگدا، تبت، چین

گروه سرگرمی روزنه

 تبت در مرتفع‌ترین منطقه جهان یعنی بر روی رشته‌کوه هیمالیا قرار دارد و نباید تعجب کرد که فرودگاه این منطقه در ارتفاع 4300 متری از سطح دریا قرار داشته باشد. نکته جالب دیگر در مورد این فرودگاه، باند فرود ۵۶۰۰ متری آن است که طولانی‌ترین باند فرود در دنیا محسوب می‌شود. فشار پایین هوا در این منطقه نه تنها برای مسافران مشکل ایجاد می‌کند، بلکه همچنین ممکن است به لحاظ فنی برای هواپیما مشکل ایجاد کند و اینها همه فرود در این فرودگاه را برای هر خلبانی تبدیل به کابوس می‌کند.

 تور چین و ویزای چین را در اسرع وقت از ما بخواهید.

1 . فرودگاه خوانچو یوراسکین، جزیره سابا، دریای کاراییب

روزنه آنلاین

 همانطور که در تصویر مشاهده‌ می‌کنید، خطرناک‌ترین فرودگاه لیست ما، باند فرودی تنها به طول ۴۰۰ متر دارد. برای رفتن به این جزیره زیبا و ساکت، باید به فرود در این فرودگاه کوچک که در بین کوه و دریا قرار دارد تن داد. قطعاً هواپیماهای بزرگ قادر به فرود در این فرودگاه نیستند.

منبع : فارنت

تور چین و ویزای چین را در اسرع وقت از ما بخواهید.


درباره وبلاگ


تمام اطلاعات لازم جهت تور چین |تور پکن| تور گوانجو |تور شانگهای| تور هانگزو |ویزا| بلیط |هتل |قیمت |خرید را در این سایت تخصصی تور نمایشگاهی چین بیابید
آخرین مطالب

نويسندگانخبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 1766
بازدید دیروز : 777
بازدید هفته : 3606
بازدید ماه : 39889
بازدید کل : 112303
تعداد مطالب : 872
تعداد نظرات : 0
تعداد آنلاین : 3