تور چین |ویزای چین -قیمت مناسب ، ارزان ،با کیفیت
هر آنچه که برای مسافرت به چین لازم دارید

برج بودائی لاما در ناحیه سی لی تو زائو ( xi li tu zhao) مغولستان داخلی

برج بودائی لاما در ناحیه سی لی تو زائو

 

امروز به معرفی برج بودائی لاما و برج بودائی لینگ یون یا برج سفید از سری معابد بودایی چین در وب سایت تور چین 20 می پردازیم :

در شهرک قدیم شهر هوخه هات ناحیه خود مختار مغولستان داخلی یک برج لاما ساخته شده که در زمان امپراتوران کانگ سی و چیان لونگ به شکوفائی بیشتری رسید. دامنه آن بزرگ و معماری آن بسیار زیبا و لطیف است.

برج بودائی لاما با سنگ سفید ساخته شده و بلندی آن 15 متر است و یکی از نمونه های برج های لاما در چین است.
برج بودائی لینگ یون ( ling yun) در شهر با جئو (ba zhou)

برج بودائی سفید با جونگ ( ba zhong) که نام اصلی اش برج بودائی لینگ یون در شهرستان با جونگ استان سی چوان ( یعنی با جئو در زمان قدیم) واقع شده است. برج بودائی سفید در پرتگاه قرار گرفته و از بالا به رودخانه جنوب نگاه می کند و بر تمام شهر مشرف است.

برج بودائی سفید زیباترین ساختمان بلند در شمال استان سی چوان بوده است. این برج 8 گوشه که دارای 13 طبقه بود و بلندی آن به 43 متر می رسید در سال 1830 ساخته شده بود. داخل این برج با سنگ، و خارج آن با آجر درست شده بود. پله های داخلی مارپیچی بودند و دارای 11 طبقه بود که دو طبقه ، در نوک برج، تو پر بود . در هر طبقه 8 پنجره با آجر و در داخل هر طبقه یک اطاق با سنگ درست شده بود. تمام برج خیلی محکم به نظر می رسید.

اگر در رودخانه یانگ تسه کشتی رانی کنید می توانید از دور برج بودائی سفید را مشاهده نمائید و بدانید به شهر با جئو نزدیک شده اید. این برج بودائی نه تنها جای دیدنی معروف شهر باجئو بلکه راهنمائی برای بازدید از آن شهر بوده است.
منبع:

روزنامه فرهنگ چین روز 24 اوت 2006

 

 

Xili Tu-Zhao


The Tibetan-Han mixed Lamaist temples in Inner Mongolia are mostly built on flatland which can be represented by the Xili Tu-Zhao 席力图召in Hohhot. Xili Tu-Zhao was built at the end of the 16th century (latter part of the Ming Dynasty); it was expanded in the 27th year (1688) of Qing Emperor Sheng Zu.

Its general plane is fully of a Han style, seating north and facing south. Multiple courtyards are arranged in accordance with the symmetrical axial style, and arranged from the front to the back are archways and temple doors. Inside the gate are east and west bell and drum towers, and Han-styled Buddhist halls and large scripture halls. In the southeast, in front of the large scripture hall, is a Lamaist pagoda, adding much luster to the front courtyard. With regard to single structures, except for the large scripture hall which serves as the heart of the whole temple and is of a Tibetan/Han mixed style and the Lamaist pagoda of Tibetan style, all other structures are of a pure Han style.

برای این پست در تور چین به بررسی دو معبد بودایی لینگ شان و یان آن که از دیدنی های چین و جاذبه های گردشگری این کشور است می پردازیم :

برج معبد بودائی لینگ شان ( ling shan)
برج معبد بودائی شهر یان ان( yan an)


تور چین : در کوه بائو تا شان واقع در کنار رودخانه یان خه در شرق شهر یان ان استان شیان سی یک برج بودائی آجری ساخته شده بود که مردم آن را برج بودائی گرانبهای یان ان می نامیدند . شهر یان ان محل مقدس انقلاب چین است . از این جهت این برج بودائی نیز هم در چین و هم در جهان مشهور است.

در دوران مینگ و چینگ ، نام اصلی کوه بائو تا کوه جیا لینگ بود. در بالای این کوه یک معبد به نام جیا لینگ در سال 1169 ساخته شده بود.

برج بودائی هشت گوشه کنونی که در دوره مینگ ساخته شده نه طبقه داشته و بلندی آن 44 متر است. هر طبقه یک اطاق دارد. طبقه یکم بلندتر از سایر طبقه ها و حدود 8 متر ارتفاع دارد . ارتفاع اطاقها از طبقه دوم به ترتیب کوتاهتر می شود . در هر طبقه پنجره ای درست شده و نمای این برج با شکوه است.


دو برج بودائی در معبد یونگ زوه ساخته شده در دوره مینگ

تور چین : در غرب شهر تای یوان یک معبد بودائی به نام معبد یونگ زوه ساخته شده بود. تاریخ ساخته شدن آن معلوم نیست. ساختمان های عمده این معبد در خط محور میانه ساخته شده و از گروه بناهای سالم ساخته شده در دوره مینگ محسوب می گردد.

بناهای این معبد از سالن تا برج همه با آجرو فاقد تیر در سقف هستند. می توان گفت ساخت کاخ بدون تیر در سقف در استان شان سی از آن زمان شروع شد. معبد یونگ زوه تای یوان یکی از نمونه های عمده کاخ های بدون تیر سقف بوده است.

دو برج بودائی به معنی پرستش دو بودا است. در معابد معمولاً دو برج در جلو سالن هم ردیف قرار گرفته اند، ولی در معبد یونگ زوه دو برج بودائی یکی در جلو و دیگری در عقب ساخته شده که این شکل کمیاب است. دو برج بودائی معبد یونگ زوه علاوه بر مقدس بودن برای ابراز احترام به بودا از اماکن دیدنی برای گردشگران است.

 برج بودائی شهر ای جئو ( yi zhou)

در وبسایت تور چین 20 امروز یکی دیگر از معابد چین که جزئی از دیدنی های کشور چین محسوب می شود را به شما معرفی می کنیم :
در حومه شهر فوسین ( fu xin) امروزی، یک شهرک قدیم در دودمان لیانو ( 907 - 1125) وجود داشت. در مرکز آن شهرک یک برج بودائی ساخته شده بود که برج بودائی شهر ای جئو خوانده می شد. در تمام این شهر فقط این برج بودائی باقی مانده است. این برج به شکل 8 گوشه و دارای 12 طبقه بوده و نمونه برج بودائی چین در زمان دودمان لیائو است.

برج معبد بودائی بائو لون (bao lun) ناحیه شیان جئو تقلید شده از شکل دوره تانگ در زمان جین

در دوره جین ( 1115-1234) سبک برج بودائی به دو سیستم تقسیم شد:

یکی تقلید از شکل برجهای دوره تانگ ، دیگری تقلید از شکل برجهای دوره لیائو. برج بودائی معبد بائولون در جنوب شرقی شهر قدیم شیان سیان واقع شده و با شهر سن من شیا ( san man xia) 4 تا 5 کیلومتر فاصله دارد. در سال 1958، مخزن آب سد سن من شیا ساخته شد و مردم شیان سیان به شهر سن من شیا مهاجرت کردند. در آنجا برج بودائی معبد بائو لون به تنهائی باقی مانده است.

مطابق با مدارک تاریخی معبد بائو لون در دوره تانگ و برج بودائی در دوره جین ساخته شده بود. سپس این معبد توسط سربازان به آتش کشیده شد و در سال 1188 میلادی نوسازی گردید. این برج بودائی به شکل چهار گوشه ساخته شده و دارای 13 طبقه بوده و بلندی آن 26 متر است.تور چین با ما

 دیدنی های تور چین

در این قسمت بازهم از معابد چینی صحبت می کنیم که جایگاه ویژه ای در کل دیدنی های چین دارند. در این قسمت برج بودائی بائو چیه این را به شما معرفی می کنیم :

برج بودائی بائو چیه این


در کتاب مقدس بودا کلام بائو چیه این وجود داشت و معبد بودائی که از کلام بائو چیه این نگهداری می کند بائو چیه این است. معبد بودائی بائو چیه این تاریخی کهن و دیرینه دارد.

برای مثال در زمان وی شمالی در طبقه اول معبد بودائی سونگ یو و در نقاشی دیواری غار یون گانگ ( yun gong) نقشه معبد بودائی بائو چیه این توصیف شده است.

در زمان اودای ( از 907 - 960 م) ، شاه اویوه ( wu yue) 84000 معبد بودائی کوچک بائو چیه این را ساخت. در دوره سونگ شمالی ، این نوع معبد بودائی در سرزمین چین جداگانه ساخته شد.

مثلاً معبد بودائی بائو چیه این هوی یوان ( hui yuan) شهرستان چیان یو استان فوجیان، معبد بودائی چیه این در معبد کای یوان ( kai yuan) شهر چوان جئو.

در دوره یوان، معبد بودائی بائو چیه این در معبد پوجی کوه پو توو ( pu tuo) ساخته شد. در دوران مینگ و چینگ در استانهای ان هوی ، فوجیان، هونان، گوانگ دونگ، جیانگ سی، جیانگ سو، جئه جیانگ معبد بودائی بائو چیه این ساخته شد و تعداد آنها هر سال بیشتر می شد.

چون معبد بودائی کوچک ساخته شده از شاه اویوه بیشتر با برنز ساخته می شد، از این جهت به این معبد کوچک برنز کوچک هم می گفتند. در ته یکی این این نوع معابد کوچک که از خاک بیرون آورده شد معبد بودائی شاه ایو ساخته شده از شاه اویو تراشیده شده بود.

برج معبد بودائی مشهور چين در دوره تانگ

معبد بودائی شيائويان ( xiao yan) در معبد جيان فو

در این قسمت یکی دیگر از معابد چینی را که جزئی لاینفک از معماری  چین و از دیدنی های چین است را ذکر می کنیم :

معبد بودائی شيانويان واقع در شهر چانگ ان ( که امروزه به شهر سی ان چین مشهور است ) متعلق به دوره تانگ و در سال 707 میلادی ساخته شده بود. بلندي آن 50 متر و سطح خارجي آن با آجر، به شکل چند لبه ساخته شده بود. در آرامش شب ، زنگهاي آويخته شده در گوشه هاي معبد با وزش باد به صدا در مي آمد که جذابيت هنري زيادي داشته است. طبق مدارک تاريخي ؛ در قرن 8 بسياري از راهبان عالي رتبه در معبد جيان فو مشغول ترجمه کتابهاي مقدس دين بودا شده بودند. معبد بودائي شيائويان در ابتدا 15 طبقه داشت. در سال 1555 در اثر زلزله دو طبقه بالا خراب شد و اکنون تنها 13 طبقه باقي مانده است.

 

تور چین

برگزاری انواع تور چین از ایران با هواپیماهای ایرانی و چینی و اماراتی

برج در معبد بودائي يونگ نينگ ( young ning) شهر لوه يانگ ( luo ying)

همانطور که قبلا نیز گفته ایم یکی از انواع دیدنی های چین معابد بودایی می باشد که در سراسر کشور چین می توان اثری از آنها بدست آورد در این پست به معرفی یک معبد بودایی دیگر در وبسایت تور چین 20 می پردازیم  :

بلندترين برج بودائي بشکل کاخ

معبد بودائي يونگ نينگساخته شده در دوره وي شمالي ( در حدود سال 534) واقع در شهر لوه يانگ، در تاريخ به عنوان بلندترين برج، شهرت فراوان داشته است. ولي اين معبد بودائي پس از 30 سال به علت آتش سوزي خراب شد در دهه 50 قرن 20،نويسنده اين مقاله از خرابه هاي آن بازديد کرد اما هيچ چيزي بر روي زمين از آن باقي نمانده بود.

در سال هاي اخير تيم باستان شناسي لوه يانگ شبکه ستون ها و پايه هاي ستون آن را کشف کرده و طبق نقشه مسطحه، آن را حساب کردند، بلندي آن معبد به 130 متر مي رسد. اين معبد يکي از بلندترين معبدهاي بودائي چين در زمان قديم بوده است.

تور چین و ویزای فوری چین جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

برج معبد بودائي سونگ يو ( song yue) در کوهستان سونگ شان

قديميترين معبد بودائي آجري چين

برج معبد بودائي سونگ يو ( song yue) در کوهستان سونگ شان

 

همانطور که در مطالب قبلی گفتیم یکی از انواع دیدنی های چین معابد چین می باشد. که به انواع شکل ها و سبک های مختلف ساخته شده است و تور چین مورد استقبال شرکت کنندگان در تورهای چین قرار گرفته است. حال در این قسمت به آشنایی با معبد بودایی برج مانند معروف به معبد سونگ يو می پردازیم که این معبد قدیمی ترین معبد بودایی است که با آجر ساخته شده است.

کوهستان سونگ شان يکي از 5 کوهستان معروف چين و معبد سونگ يو معبد بودائي مشهور آن کوهستان است. اين معبد بودائي در سال 520 ساخته شده و داخل آن بشکل سطل خالي است که اکنون نردبان آن خراب شده و فقط چند تير چوبي در سقف باقي مانده است.

ديوار خارجي آن از آجر سياه و گل زرد خيلي محکم ساخته شده است. اين معبد بودائي، با چند لبه تزيين شده، خيلي زيبا به نظر مي ايد. در طبقه يکم معبد کتيبه معبد بودائي شاه ايو ( ayu) تراشيده شده است . هر طرف، يک کتيبه نصب گرديده که سبک آن نفيس و لطيف است .طاقچه هاي ديواري هر طبقه داراي ارزش عالي هنري بوده که سبک معماري چين در قرن 6 را به خوبي نشان داده است.

دریافت انواع ویزای چین : ویزای توریستی چین . ویزای گروهی چین.ویزای تحصیلی چین.ویزای تجاری چین. ویزای فوری چین.ویزا چین ... را به ما بسپارید.

جانگ یو هوان (zheng yu huan)

 

تور چین-انواع معابد چین از نظر شکل

 

در این وبسایت که درباره تور چین است به بررسی انواع معابد بودایی در چین که قدمتی تقریبا به همان قدمت آیین بودا در چین دارند می پردازیم . چرا که یکی از دیدنی های چین با توجه به فرهنگ این کشور معابد بودایی چین می باشد. پس برای شناخت بیشتر به این مبحث می پردازیم :

برج معابد بودائی و برج های فرهنگی چین بیش از 2000 سال سابقه دارند و دارای اشکال متنوع و رنگارنگ بوده به فرهنگ معبد بودائی و معبد فرهنگی با ویژگی خاص تبدیل شده اند .

اکنون در حدود 2500 برج معبد بودائی و برج فرهنگی قدیم در سراسر چین وجود داردکه در میان آنها شمار برج معابد بودائی بیشتر است. برج های فرهنگی نیز در سراسر چین پراکنده هستند . اینها میراث گرانبهای معماری نیاکان ما محسوب می گردند.

برج معبد در چین قدیم بیشتر دارای زمینه تاریخی دین بودا بوده و از نظر شکل به انواع زیر تقسیم می شد:

برج به شکل کاخ ، برج معبد چند لبه ای ، برج معبد بائو چیه این ( bao qie yin) معبد لاما، برج بی درز، برج معبد مجسمه،برج چرخ بودائی، برج 5 چرخه، برج تخت جین گانگ ( jin gang) و غیره. از نظر سیستم کتاب مقدس به انواع زیر تقسیم می شد: برج خدای آسمانی، برج فا ( fa) برج زائو ( zhao) برج پو تونگ ( pu tong) برج معبد زای ( zai) برج معبد دوه زی ( duo zi) برج معبد سیان ( xian) برج معبد بائو جیه ( bao jie) برج معبد بادالینگ ( bada ling) برج معبد جی تی ( zhi ti) برج معبد پی زی ( pi zhi) برج معبد شی جیا ( shi jia) برج معبد هزار بودا ، برج معبد 10 هزار بودا و غیره.

برج های فرهنگی در چین قدیم عبارت بودند از:

برج وین فنگ ( wen feng) به معنی قله فرهنگی ، برج قلم فرهنگی ، برج قلم، معبد اهل قلم، برج تمدن، برج شخصیت فرهنگی ، برج ستاره فرهنگی، برج کوه فرهنگی و غیره. برج های فرهنگی نیز در سراسر چین پراکنده بوده و شمار آنها در جنوب و جنوب غربی چین بیشتر از سایر مناطق می باشد.

برج های معابدی که تا امروز باقی مانده اند بیشتر به شکل کاخ ساخته شده اند. در زمان تانگ همه برجها به شکل کاخ ساخته می شدند. دیوار خارجی آنها ار آجر بود ودرداخل نردبانی از چوب داشتند.

تور چین و اخذ ویزای چین را در اسرع وقت از ما بخواهید. جهت کسب هرگونه اطلاع از چگونگی برگزاری تور چین و دریافت ویزای چین براحتی با ما تماس بگیرید.

این نوع معبد معمولاً قابل احتراق بود. از این جهت بعد از دوره سونگ ساختار داخلی معبد تغییر زیادی پیدا کرد تا غیر قابل احتراق شود و کارائی ضد زلزله داشته باشد. بنده از بیش از 3000 معبد قدیم چین بازدید کرده ام و برای نشان دادن زیبائی معابد قدیم چین تعدادی از آنها را معرفی می کنم .

منطقه تیان یا های جیا

در این پست به یکی از دیدنی های چین که کمتر در وبسایت های گردشگری چین و مجریان برگزاری تور چین به آن توجه شده می پردازم یعنی: منطقه تیان یا های جیا چین که از جالب ترین و زیباترین مناظر طبیعی برخوردار است.

 

منطقه تیان یا های جیا -تور چین-دیدنی های چین

 

منطقه خوش منظره" تیان یا های جیا " که از دیدنی های چین است که در کناره غربی شهر گردشگری "سان یا" در چین قرار دارد که حدود 23 کیلومتر از مرکز شهر سان یا فاصله دارد. در این منطقه می توانید از تماشای منظره زیبای دریای وسیع و آبی لذت ببرید و یا در ساحل آرام قدم برنید و در میان شن ها مشغول جستجوی صدف های زیبا شوید.

 

منطقه تیان یا های جیا -تور چین-دیدنی های چین

 

منطقه تیان یا های جیا  پر است از درختان نارگیل شما می توانید در میان این درختان به یک پیاده روی یه یادماندنی بپرازید چیزی که در ایران تقریبا نداریم.و از خوردن غذاهای خوشمزه لذت ببرید. روزها شنا کنید و هنگام طلوع و غروب به تماشای خورشید بنشینید. تمامی اینها عالی و خیال انگیز هستند.

ویزای چین

برای دریافت و اخذ ویزای چین کافیست که به تلفن دسترسی داشته باشید. تمام کارهای شما را در زمینه اخذ ویزای چین انجام می دهیم . به شما درباره انتخاب تور چین مناسب مشاوره می دهیم و این شما هستید که به هرگونه که صلاح دانستید تصمیم بگیرید.

آبشار عظیم چین روی رودخانه زرد

 

آبشار هوکو از جاذبه ها و دیدنی های چین

 

یکی از دیدنی ها و جاذبه های بسیار زیبا و مهیج کشور چین ، آبشار هوکو می باشد . این آبشار که در رود زرد و در استان شانشی چین می باشد . به عنوان دومین آبشار معروف و عظیم چین می باشد که همواره علاقه مندان و توریست های طرفدار محیط زیست را در قالب تور چین به این کشور می کشاند.

 

آبشار هوکو از جاذبه ها و دیدنی های چین

 

در هر ثانیه معادل 1000 متر مربع آب وارد آبشار هوکو می شود و از آن خارج می گردد. ارتفاع آبشار هوکو با توجه به فصول مختلف متفاوت می باشد . از 30 متر تا 50 متر می تواند ارتفاع بگیرد.

درباره وبلاگ


تمام اطلاعات لازم جهت تور چین |تور پکن| تور گوانجو |تور شانگهای| تور هانگزو |ویزا| بلیط |هتل |قیمت |خرید را در این سایت تخصصی تور نمایشگاهی چین بیابید
آخرین مطالب

نويسندگانخبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 734
بازدید دیروز : 1383
بازدید هفته : 2117
بازدید ماه : 26128
بازدید کل : 228176
تعداد مطالب : 872
تعداد نظرات : 0
تعداد آنلاین : 3